Technické parametry našich serverů

Veškeré webhostingové služby, které nabízíme, provozujeme na značkových serverech od renomovaných výrobců. Mezi ně patří především servery od společnosti SuperMicro, IBM, Intel, HP. O jejich správných chod se stará vyškolený technický team, jenž garantuje jejich nepřetržitou funkčnost a podporu.

Jelikož jsou kladeny velké nároky na hardwarové komponenty, jsou často upgradovány a tím pádem dimenzovány na výkon, který může s rostoucí zátěží nastat a v případě opomenutí by nemuselo vše dobře dopadnout. To se však u nás nestane.

„Srdcem“ našich služeb jsou výhradně dvouprocesorové servery s použitím procesorů AMD Opteron a Intel Xeon.

Hlavním a jedním z nejdůležitějších komponent jsou disková pole s použitím SATA i SAS, která pravidelně rozšiřujeme tak, aby nedošlo k jejich kompletnímu zaplnění a v pravidelných intervalech je zálohujeme na vysokokapacitní datová média (s úschovností až po dobu půl roku) a na vždy alespoň 2 fyzicky oddělené backup servery nacházející v různých fyzicky oddělených lokalitách. Veškeré servery používají také technologii RAID.

  • Dostupnosti ke dni 4.4.2008 : 99,98675%.
  • Aktuálně: < 99,99%  (cluster technologie)

Naše servery

Servery máme umístěné na páteřním spoji. Rychlá odezva i doba načítání stránek odpovídá dnešním požadavkům našich zákazníků.

Server Fido

Tento velmi výkonný server je určen pro primární mail server a současně při výpadku jiných serverů v naší sítí zajistí plynulý běh služeb našich zákazníků.

Server Fido II

Záložní poštovní server.

Server Hnůj

Veškeré nové aplikace je třeba otestovat před nasazením na produkční servery.

Server Orel,Blecha

Diskové pole raid 10.

Server Allerie

Zálohovací stroj, geograficky oddělen od primární serverovny.

Server Pejsek,Myšák

Zálohovací server

Server Vlk, Panter, Herkules, Sup,Tygr

IBM servery – Virtualizační stroje. (cloud).