Internetová řešení

Pro náročnější klienty máme předpřipraveny a nakonfigurovány služby zaměřené na vývojáře, bezpečnou komunikaci a sdílení dat a jejich zálohování.

SVN server

svnSVN je systém pro správu verzí zdrojových kódů při vývoji aplikací. Umožňuje tak spolupráci několika lidí na jednom projektu. Lze jej provozovat na mnoha platformách (Windows,Linux). Skládá se ze dvou hlavních částí – klientská část a serverová.

Klientská část poskytuje nástroje pro práci s verzema přímo v pracovním adresáři a komunikaci se serverovou částí, která se stará o repository (centrální úložiště).

Jedná se o centralizovaný verzovací systém.


GIT server

gitSystémy pro správu verzí jako Git nacházejí široká uplatnění, nejen v rámci programování.

Git je distribuovaný SCM, to znamená, že není třeba centrální bod, se kterým by měl udržovat spojení, aby mohl realizovat základní úkony (tím se liší od centralizovaných SVN).

Git server je velmi rychlý.


 VPN server

vpnVirtuální privátní síť je prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím (veřejné) nedůvěryhodné počítačové sítě.

Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (tedy důvěryhodné) sítě. Výhodou je zabezpečené šifrované spojení.

Dodatečné lze diky VPN serveru lze přistupovat i k internetu s jinou veřejnou IP adresou, která je neměnná a lze na základě veřejné IP VPN serveru řešit opravnění na základě IP pro služby typu Apache, ftp atd. .


Jabber server

jabberSlužba rychlého doručování zpráv mezi lidmi známa jako instant messaging. Služby jabber server jsou zcela zdarma.

Díky jabberu lze rychle komunikovat i s okolým z pc, tabletu i mobilního telefonu.

Jabber patří mezi nejstabilnější komunikační servery.


Cloud mail

emailingSlužba je určena zákazníku, kteří potřebují rozesílat větší mnozství emailu, které jsou specifické. Nejčastěji jde o newslattery, zpravodaje a obchodní sdělení, slevy a elektronické noviny.

Zákazníkovi  je vyhrazený robustní poštovní server s vlastní veřejnou IP adresou.

Server obsahuje specifické nastavení, aby bylo možné velké množství emailí rozeslat opravdu rychle. Podporujeme digitalní podpis DKIM a zabezpečení SPF.

Službu nabízíme v několika variantách dle poštu posílaných emailu.


Webový server s administraci

webadminPřes webové rozhraní můžete spravovat předinstalovaný webový, databázový a FTP server.

Můžete snadno přidávat domény, databáze, webové stránky a FTP účty, emailové schránky a spravovat pravidelně spouštěné procesy (Cron).

Systém obsahuje i přehledné statistiky návštěvnosti jednotlivých webu.


Backup server

backupZálohování je dnes nutností a proto máme připraveno několik variant pro zálohování Vašich dat.

Umíme zálohovat jednoduše na vyčleněný prostor dle požadavků pomocí ftps,sftp,ssh,rsync, ale i složitější nastavení pro zálohy (zálohy s historií, revizemi atd).

Vždy záleží na požadavkách zákazníka.


Cloud disk – uložiště dat na internetu

cloudNabízíme velmi jednoduché řešení pro sdílení dat ve firmě mezi kolegy, partnery a Vašimi zákazníky. Data lze snadno synchronizovat a udržovat tím vždy aktuální zálohy na více místech.

Služba funguje na všech operačních systémech (Windows,linux, Mac) i na mobilních telefonech (android, ios).

Navíc je k ní dostupné webové rozhraní.


FTP server

ftpJednoduchá varianta pro přenos dat mezi více místy. FTP server je vhodý pro skladování vetších souborů, záloh a iso disku.

Protokoly FTP,FTPS.  Server umožňuje navázení přerušeného spojení, zejména u velikých souboru toto oceníte.


Toto je jen některý výčet služeb, které řešíme. Pokud máte zájem o některé z řešení, či o úplně jiné, zašlete nám níže poptávku.

  Poptávka

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Služba

  Vaše zpráva